Witamy na stronie Szkoły Językowej Open Mind Konin

Naszą dewizą jest otwartość – na świat, na ludzi, na nowe możliwości a przede wszystkim na potrzeby Klientów – najważniejsze jest dla nas ich zadowolenie, nie narzucamy jedynych, nieomylnych rozwiązań, a szukamy ich wspólnie, biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania indywidualnych osób. Każdego dnia otwieramy naszych Uczniów na świat, dając im umiejętności pozwalające na odkrywanie piękna innych kultur, interesujących ludzi i wspaniałych miejsc.

Jesteśmy po to, by ułatwiać życie naszych Klientów, zapewniając im możliwość rozwoju osobistego i zawodowego oraz otwierając przed nimi kolejne możliwości.

 

Do pracy podchodzimy z najwyższym zaangażowaniem.
Nasze zajęcia są zawsze profesjonalne, ale również ciekawe i dostosowane elastycznie do potrzeb Słuchaczy. Posiadamy doświadczenie, które jest gwarancją najwyższej jakości usług. Praca naszego zespołu jest na bieżąco nadzorowana metodycznie przez dyrektora d/s nauczania oraz współpracujących z nim metodyków. Nasi lektorzy stale podwyższają swoje kwalifikacje, uczestnicząc w regularnie odbywających się wewnętrznych warsztatach szkoleniowych, szkoleniach zewnętrznych i corocznych konferencjach metodycznych na terenie kraju.

 

Stosujemy sprawdzone i najbardziej skuteczne metody nauczania.
W nauczaniu języków obcych stosujemy kompilację dwóch najbardziej efektywnych metod: bezpośredniej i komunikatywnej. Obie przygotowują Słuchaczy do posługiwania się spontanicznym, płynnym, poprawnym i skutecznym językiem w różnych, życiowych sytuacjach. Tworzymy jak najwięcej sytuacji do porozumiewania się. Uczeń ma być aktywny, uczy się używać języka jako środka do wyrażenia wartości, opinii, poglądów. Komunikację przeplatamy ćwiczeniami z gramatyki, aby nasi Klienci posługiwali się poprawnym językiem na najwyższym poziomie.

 

Co ważne! Uczymy nie tylko języków!
Nasze zajęcia muszą być ciekawe i efektywne, dlatego Słuchaczy Open Mind wyposażamy w wiedzę o uczeniu się i dostarczamy im wszystkie sprawdzone i najlepsze techniki. Sprawiaja to, że wiedzę przyswajają szybciej, a na koniec kursu stwierdzają, że nauka jest nie tylko efektywna, ale nawet (o zgrozo!) fajna i przyjemna. Zdradzamy tajniki szybkiego uczenia się i zapamiętywania, wyjaśniamy mechanizmy automotywacji i podpowiadamy jak ją podtrzymywać, jak pracować nad koncentracją i w jaki sposób trenować umysł, aby wykorzystywać maksimum swoich możliwości.

 

Naszą dewizą jest otwartość.
– na świat, na ludzi, na nowe możliwości a przede wszystkim na potrzeby Klientów – najważniejsze jest dla nas ich zadowolenie, nie narzucamy jedynych, nieomylnych rozwiązań, a szukamy ich wspólnie, biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania indywidualnych osób.

 

Każdego dnia otwieramy naszych Uczniów na świat, dając im umiejętności pozwalające na odkrywanie piękna innych kultur, interesujących ludzi i wspaniałych miejsc.